URODZINY! / 23.02.2019Tiaaa… Aktualkę miała pisać Natka, ale jednak znowu robię to ja :D (dobrze, że już wcześniej coś przygotowałem). Urodziny grupy to dla mnie taki specyficzny dzień. Normalnie, gdy mija kolejny rok, to tylko się człowiek starzeje (nic miłego), ale w tym przypadku się cieszę :D.
No nic, koniec z filozofią, czas na fakty. W tym miejscu powinienem napisać, że cztery lata zleciało jak z bicza strzelił… tyle że nie jestem w grupie od samego początku :D. Pisząc na Discordzie (na którym dużo gadamy, a momenty ciszy występują rzadko, więc zapraszam, nie gryziemy,  jesteśmy na ogół mili i przyjaźni), stwierdziłem, że jak się bawić, to się bawić i tymsposobem mieliśmy już czuwanie do urodzin, wigilię urodzin, a teraz będą urodziny. Potem tak przez dwa tygodnie impreza XD, after party przez kolejny tydzień no i after po after. W ciągu najbliższych kilku dni będą pojawiały się rozdziały (jest ich trochę, więc nie dostaniecie wszystkiego na raz). Dziś serwuje Wam 12 rozdziałów. Szczególną uwagę poświęcamy jednej mandze ;). „Pa pa, idź i nie wracaj” kochana mango MUNE GA NARU NO WA KIMI NO SEI. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w tłumaczeniu oraz czytelnikom za dobre słowa i wybranie naszej grupy. Specjalne podziękowania dla Gerasik1999, Mikki i Nakato. Nudziło im się, więc pomogli ją dokończyć. Przy okazji Gerasik pobił swój życiowy rekord (brawa). „Opierdzieliłem 117 stron shoujo w 5 h, co stanowi nowy rekord”. Trzeba przyznać, wyczyn na miarę herosa. Liczę, że zechce spróbować pobić ten rekord przy jakiejś innej naszej mandze XD. Dodatki do Mune ga pojawią się później.
Oprócz wspomnianego Mune planowaliśmy zakończyć jeszcze jeden tytuł, ale w związku z problemami technicznymi zrobimy to w marcu.
Przejdźmy do kolejnych informacji.
W tym roku grupa miała przyjemność gościć wiele osób. Spędziliśmy razem trochę czasu, pisząc i śmiejąc się. Dziękuję wszystkim, którzy niestety musieli zrezygnować. Wy również dołożyliście potężną cegiełkę do budowy Mahou. Smutno nam, gdy ktoś odchodzi, ale jak powtarza główny admin „jesteśmy wdzięczni każdemu, kto zechciał pomóc choć przez chwilę”, dlatego dziękujemy Hino za jej edycje i życzymy powodzenia z egzaminami. Podziękowania dla Kaedek za krótki, ale cenny czas, który poświęciła grupie. Życzymy powodzenia ze specjalizacją. Dzięki także dla Gudora, zawieszonego ze względu na szkołę (weź zdaj te egzaminy i wracaj szybko).
A teraz  druga strona medalu, czyli osoby, które dołączyły do naszej gromadki dusz. Witamy znaną Wam type Tetu i też znanego Wam Zbrojmistrza (pomoże przy NOWEJ mandze). Witamy serdecznie naszą nową type Wilczolę, nowego kolegę Mileniumbuga (również type) oraz nowego kolegę Szuana, który zajmie się dla was tłumaczeniem i edycją. W marcu dołączy do nas Ninielka (pouczymy edycji) no i na koniec najważniejsze (mówiłem, że dołączysz do ekipy. Lepiej niech uważają ci, których będę próbował rekrutować). Tumi szkolona jest na QC. Po zakończeniu nauki dołączy jako pełnoprawny członek grupy. Zachęcam do spróbowania własnych sił. Naprawdę każdy z nas był kiedyś taki sam jak Wy, nie potrafiliśmy robić tłumaczeń, edycji czy type. Ups, więcej nie zdradzam, bo mamy dla Was jutro mały prezent :D. Ważne, byście pamiętali, że grupa stara się dostosować do Was.
Na pierwszy dzień urodzin przygotowałem szczególnie długą aktualkę, bo dostajecie ją razem z mangami. Natomiast na drugi przygotowaliśmy specjalny oneshot i kolejną porcję mang ;). A w kolejne dni już tylko mangi.
Stworzyliśmy również ankietę, która ma służyć do oceniania mang, głównie tych zakończonych bądź z większą ilością opublikowanych rozdziałów.
Poniżej przedstawiam spis tytułów (ale nie podam Wam, ile zrobiliśmy rozdziałów), które zostały przygotowane na urodziny. Podpięty link świadczy o tym, że podczas urodzin dodano co najmniej jeden rozdział. Manga bez linku oznacza, że jeszcze nie pora.
Szybkie info na koniec. Kilka stron oraz czytników uległo wyłączeniu, ale te grupy są aktywne i powrócą. Poczekajcie troszkę, ewentualnie wbijcie im na Discorda bądź chatango (napiszcie do Pesipa, on Wam zorganizuje) i „zmotywujcie” do powrotu.
Jest godzina 1:30, a ja zamiast spać, to piszę (biedna Nora) na telefonie i żeby było śmieszniej, walczę z autokorektą. Pod walentynkowym projektem nie było komentarzy :(. Może tutaj zostawicie choć jeden?
Zmieniając temat, kto z Was oglądał trzecią część Szczerbatka? Jak przeżycia? Też uważacie, że aż korci, by powstał czwarty film opowiadający o dzieciakach Czkawki bądź o współczesności i ponownym odkryciu smoków? Wiem, że pewnie dla niektórych to spoiler, ale musiałem zapytać :).
Hmm… Czy jest coś jeszcze do napisania o tej 1:37…? Hmm… Dobra, rano coś się dopisze, może plecy nie będą mnie tak boleć.
Ech… Nadal nic nie wymyśliłem, ale w sumie jest dopiero 13:00. Ciekawe, ile osób sobie pomyśli: „I to ma być rano?”che, che. Dobra, idę oglądać anime. Może później coś się wydarzy.
W końcu o 14:28 wpadłem na pomysł :D. Tumi strasznie mnie męczyła, prawie płaszczyła się na ziemi, żebym pozwolił jej umieścić kilka słów do Was, a ja w swojej łaskawości się zgodziłem. Zobaczcie, jak się ładnie prosi szefa :D. Zaraz pewnie w komentarzach Natka albo Wilku napiszą coś w stylu „no już, chciałbyś”, ale powiem Wam w sekrecie, że nieważne, co piszą i tak wiem, iż beze mnie by się nudzili XD. Tak samo bez wszystkich w ekipie i bez Was, czytelników.
Siema, siema, cześć i czołem :D. Kłania się Źródełko Serc vel Tumi. Czemu znów piszę? No cóż, witam się jako nowy członek Mahou, którym zostałam mimo wielu kłótni z Pesipem o to, że nie dołączę :P A jednak! Takie życie. Prędzej czy później i tak skończyłabym w Mahou. Tyle ode mnie.
Odmeldowuję się, Źródełko
Czekając na jej tekst, tak sobie czytam to, co napisałem i dochodzę do wniosku, że jestem poważny tylko przez 10% tekstu aktualki XD. To, w których pojedynczych słowach bądź krótkich fragmentach jestem poważny, a w których sobie lekko żartuję pozostawiam Waszej ocenie. Czytając fragment Tumi, przypomnieli mi się Hipek (pogoń no tam ludzi, niech szybciej ci stronę postawią) i Natka, która napisała do Hipka „jestem w Maho” XD. Btw pozdrawiamy Maho :).  Pst, weź no udostępnij Niehime. Tak dla Pesipa ;).
Właśnie sobie uświadomiłem, że Mahoutsukai jest zapewne kojarzone głównie z romansami i wiecie co? Zmieniamy to! Chcemy zrobić miks gatunkowy (yaoi i yuri się za bardzo nie spodziewajcie). Zachęcam więc do pomocy w zakończeniu aktualnych serii, bo wtedy dopiero ruszymy z kolejnymi.
Dobra, seryjnie kończę, bo już prawie 17:00, a Nora mnie zabije, robiąc z tego wszystkiego „tak, żeby było po polskiemu” XD. Pamiętajcie, nie da się zrobić tak, by teksty Pesipa były pisane oryginalnie po polskiemu XD. Tego po prostu się nie da. (Zobaczymy, zobaczymy – Nora).
Tak więc nie czekajcie, dołączajcie do ekipy, choćby po to, żeby pogadać :D.
A, i jeszcze polecam Wam mangę Baikoku Kikan, opracowaną przez naszego tłumacza Nefregara.

Mega ogromnie dziękuje Norze za korektę tej aktualki, nawet nie wiecie, ile miała do roboty :) どうもありがとう/Большое спасибо

To cześć!
~Pesip
PS. Pamiętajcie, nie ćpajta jagód XD.

 #epokalodowcowa4

DARLING in the FRANXX
Love Rerun